Przez dziki Wschód Tomasz Grzywaczewski

ISBN:

Published: November 7th 2012

Paperback

440 pages


Description

Przez dziki Wschód  by  Tomasz Grzywaczewski

Przez dziki Wschód by Tomasz Grzywaczewski
November 7th 2012 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, ZIP | 440 pages | ISBN: | 4.28 Mb

Autor uczestniczył w wyprawie Long Walk Plus Expedition śladami polskiego oficera, Witolda Glińskiego i jego towarzyszy, którzy w lutym 1942 roku uciekli z syberyjskiego łagru przez Mongolię, Tybet, Nepal. Podróżując pieszo, konno oraz roweremMoreAutor uczestniczył w wyprawie Long Walk Plus Expedition śladami polskiego oficera, Witolda Glińskiego i jego towarzyszy, którzy w lutym 1942 roku uciekli z syberyjskiego łagru przez Mongolię, Tybet, Nepal.

Podróżując pieszo, konno oraz rowerem trzej reporterzy przebyli trasę, którą siedemdziesiąt lat temu przebyli uczestnicy wielkiej ucieczki.Wyprawa miała za cel przywrócić pamięć o tej niezwykłej historii, a także oddać hołd wszystkim Polakom, zesłanym na nieludzką ziemię, z których wiele pozostało tam na zawsze.Tomasz Grzywaczewski wraz z dwoma kolegami wyruszyli w 2010 roku, w trwającą sześć miesięcy wyprawę śladami bohaterów głośnej książki Sławomira Rawicza Długi marsz.Rawicz opisał w niej brawurową ucieczkę z syberyjskiego łagru.

Długi marsz stał się również podstawą scenariusza filmu Petera Weira Niepokonani. Po śmierci Rawicza wyszło na jaw, że nie opisał on własnych przeżyć, ale historię Witolda Glińskiego. Okazało się, że Gliński żyje, mieszka w Wielkiej Brytanii i gotów jest opowiedzieć, co wydarzyło się naprawdę.Pragnęliśmy przywrócić pamięć o tej niezwykłej historii, a także oddać hołd wszystkim Polakom, zesłanym na „nieludzką ziemię”. Podróżując pieszo, konno oraz rowerem odtworzyliśmy trasę, którą siedemdziesiąt lat temu przebyli uczestnicy wielkiej ucieczki. Tomasz GrzywaczewskiEnter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Przez dziki Wschód":


lkskamienicapolska.pl

©2014-2015 | DMCA | Contact us